Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT
facebook instagram
menu
VOUCHER KONTAKT

facebook instagram

Operace Scala

60 minut
2–6 osob
Obtížnost
→ Protiletecký kryt kina Scala

Je rok 1943. Časy jsou zlé.
Před válkou se nikdo neschová.

Vaši odbojovou skupinu pověřil Londýn náročným rozkazem. Ve sklepení brněnského kina se před pár měsíci usídlili zástupci Třetí říše. Proslýchá se, že těsně před válkou tam ukryl majitel budovy velmi hodnotné dokumenty. Průmyslové patenty nedozírné ceny. Němci, kteří si pod kinem zbudovali provizorní cely pro své brutální výslechy, podle našeho zdroje už všechny dokumenty našli a chystají se je předat svým nadřízeným v Berlíně.

Nedopusťte, aby se něco takového stalo. Vaším úkolem je získat tyto dokumenty dřív, než je odešlou. Za jakoukoliv cenu.

Hodně štěstí.

Více o příběhu

Píše se rok 1943.

Obyvatelé Protektorátu Čechy a Morava se vzpamatovávají z brutálních represí po smrti zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, Němci kapitulovali u Stalingradu. Stejně jako na většině našeho území je i v moravské metropoli cítit rostoucí odpor vůči vládnoucímu režimu.

Došlo i na žhářství. Někdo podpálil moderní architektonický klenot známý pod názvem palác Družstva obchodních a průmyslových zaměstnanců. Moderní budova na Moravském náměstí požár naštěstí přežila a společenské sály, spolu s biografem, zůstaly nedotčeny. Samotné kino je už přes rok uzavřeno. Jeho sklepení před zraky veřejnosti střeží kryt, který byl původně archivem cenných listin.

Proslýchá se, že majitel budovy v něm těsně před válkou shromáždil kvanta dobře zpeněžitelných patentů pro strojní výrobu. A Němci, kteří pod zemí zbudovali provizorní cely určené mimo jiné pro brutální výslechy, už prý všechny listiny našli.

Nedopusť, aby je stihli předat svému Vůdci…

1-2 osoby
1 400 Kč
3-6 osob
1 600 Kč
REZERVOVAT
REZERVOVAT